Kablo Isıtma Sistemleri

Kablo Isıtma Sistemleri

Kablolu Isıtma Sistemleri

Günümüzde ısınma ihtiyacının karşılanması yüksek maliyetlere neden olarak ekonomik bakımdan konut veya iş yeri sahiplerini büyük derecede etkilemektedir. Normal veya düşük gelirli hanedeki bu ekonomik sıkıntılar, kış aylarının yaklaşması ile birlikte hane halkını maddi ve manevi şekilde problemlerin içine sokmaktadır.

 Bu problemlerin önüne geçmek, kişilerin ısınma ihtiyacının ekonomik problemlere sebebiyet vermemesi için kablo ısıtma sistemleri geliştirilmiştir. Diğer ısıtma sistemleri ile karşılaştırıldığında bu sistem, kişinin cebini değil yalnızca evini ısıtmayı sağlayan bir sistem halindedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık kullanılan ürünler daha kaliteli, az maliyetli ve insan sağlığını olumsuz hiçbir yönden etkilemeyecek şekildedir. Günümüz sektör pazarlarında yerden ısıtma kablosu imalat ve satışı çeşitli fiyat seçenekleri ile gerçekleşmektedir.

 Yerden Isıtma Sistemi Nedir, Ne İşe Yarar?

 Yerden ısıtma sistemi, mevcut bir mekanın zeminine döşenen kablo veya borular yardımı ile ısınmanın gerçekleşmesini sağlayan bir sistemdir. Günümüzde iki şekilde kullanılmaktadır. Bunun ilki, elektrik kabloları yardımı ile zemindeki elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesidir. Diğeri ise, zeminde yer alan borular vasıtası ile sıcak su sirkülasyonu şeklinde mekanın ısıtılmasını sağlayan sistemdir. Bu iki sistem karşılaştırıldığında kablolu ısıtma sistemi, güvenlik ve maksimum verim açısından daha çok tercih edilmektedir.

 Yerden ısıtma sistemi, bir sıcaklığı bulunulan mekanın her noktasında aynı derecede ve hızda hissedilmesini sağlar. Bu sayede enerji tasarrufu yapılarak, belirli bir mekan içerisinde bulunan sıcaklık sirkülasyon halinde olur. Bu kablo ısıtma sistemleri üzerinde herhangi bir bakım ihtiyacı gerçekleşmez, oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

 Kablolu Isıtma Sistemleri Güvenilir midir?

 Kablolu ısıtma sistemleri, her ne kadar önyargı ile karşılansa da ısıtma sistemleri arasında en güvenilen ve en çok tercih edilen bir sistemdir. Ana prensip olarak sistem; kablolar, termostat ve zemin sensörü olmak üzere üç ana kaynaktan oluşmaktadır. Kurulan kablo ısıtma sistemleri üzerinde bulunan üstün teknoloji, herhangi bir tehlike anında sistemi kapatmaktadır. Ayrıca termostat, mevcut mekanın belirlediğiniz sıcaklığa gelmesini kontrol ederek herhangi bir enerji sarfiyatının önüne geçmektedir.

 Kablolu Isıtma Sistemlerinin Kurulumu Nasıl Gerçekleşir?

 Kablolu ısıtma sistemleri, başlarda cami gibi toplu hizmete olanak sağlayan mekanlarda kurulsa da zamanla evlerde ve iş yerlerinde ilk tercih haline gelmiştir. Bu sistemin kurulumu ise kullanımı gibi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir. Mekanın inşaatı esnasında veya sonradan dönüşüm sırasında kablolu ısıtma sistemlerinin kurulumu gerçekleşir. Gerekli olan yerden ısıtma kablosu imalat ve satışı ise geniş fiyat seçenekleri ile rahat bir şekilde sağlanabilir.

 Kurulumundaki kolaylığın yanında, kabloların ve diğer elemanların yerleştirilmesi belli noktalarda ciddi uzmanlık gerektirmektedir. Bu gibi durumlarda herhangi bir tecrübeye sahip değilse kişi, profesyonel bir firmadan yardım almalıdır. Ayrıca yerden ısıtma kablosu imalat ve satışı için de tercih edeceğiniz firma oldukça kolaylık sağlayacaktır.

 Kablolu Isıtma Sistemlerinin Sunduğu Kolaylıklar

 Kablolu ısıtma sistemleri kullanıcıya, düşük maliyette yüksek verim imkanı sağladığından oldukça önemli bir seçenektir. Temizliği ve güvenli oluşunun yanında, mekanda herhangi bir dağınıklığa sebebiyet vermemesi ile modern bir hizmet sunmaktadır. Kablolu ısıtma sistemini kullanan kişi, sıcaklığın homojen olarak dağılmasından dolayı zorlu kış aylarında bile memnuniyetini sürdürecektir.

Kablo ısıtma sistemleri ıslak zeminlerde banyo,tuvalet ,hamam,sauna,garaj girişleri,çatı yağmur giderleri ve dış mekan merdivenlerde buz eritme gibi durumlarda ısı istenen her yerde kullanılabilir. 


Kullanım alanları
Tüm ıslak zeminler 
Fayans altı 
Mermer altı
Parke altı
Parke
Taş zemin 
Kaplama zemin 
Vb

Kelimeler: yerden ısıtma, halı altı ısıtma, yerden ısıtma sistemi, alttan ısıtma, kablo ısıtıcı, ısıtıcı kablo, panaheat, elektrikli yerden ısıtma, halı altı ısıtıcı, yerden ısıtma elektrikli, zeminden ısıtma,​.

 
Ürün Görselleri

 

Ürün Sipariş Formu