Facebook Twitter Google
menu phone

Halı Altı Isıtma Sistemleri

Isıtma işlemleri, cami ve mescitlerde çocuk odaları zemini, anaokulları ve kreşlerde konutlarda ve ofislerde konteynerlerde yani günümüzde neredeyse her yerde yapılan bir sistemdir. Bu sistemlerin amacı kullanım mekanlarının istenilen sıcaklıkta tutulabilmesi için iç ortamdan dış ortama  olan ısı kaybının olmamasını sağlamaktır.Odanın her yerinin homojen olarak ısınmasını sağlar.Biz ise bu amaç için parke altı ısıtma sistemini ve halı altı ısıtma sistemlerini kullanıyoruz. 

Isıtma sistemleri üç dalda yapılır.Borulu sulu zeminden ısıtma, elektrik kablolu zeminden ısıtma karbon filmle zeminden ısıtma. 

Borulu sulu zeminden ısıtma genellikle, büyük ahacimlere sahip iş yerleri villa ve binalarda kullanılır. Her türlü enerji kaynagıyla ısı saglanabilir. Daha çok güneş enerjisi ve ısı pompası ile daha ekonomik ısıtma elde ederiz.

Elektrik kablolu zeminden ısıtma ise daha küçük alanlara sahip yerlerde hamamlarda kapalı balkon sistemlerinde kullanılır. Sadece elektrik enerjisiyle çalışır. 

Karbon filmle zeminden ısıtmaysa; Parke ve halı altı ısıtmada kullanılır. Direk olarak elektrikle çalışır. Tesisat ve ısıtıcı kaybı olmaz. Camii ısıtılmasında tek ısıtma yöntemidir.