Cami Halısı

Cami Halısı

Cami Halısı Ve Özellikleri

Camilerimizde olmazsa olmaz cami halıları birçok çeşidi, özelliği ve desenine göre çeşitlilik gösterir. Bunlarla birlikte fiyat olarak da farklılık gösterir.

 Fiyatlarını etkileyen faktörler şu şekilde sıralanabilir;

  – İplik Kalitesi

  Dokuma

 Renk ve Desen

  Cami halısı tercih edilirken özellikle Manisa’nın Demirci ilçesi tercih edilir. Manisa uzun yıllardan beri bu konuda gelişmiş ihracat kapasitesine sahiptir. Neredeyse ihtiyacımızın %85 ni karşılmaktadır.

 Cami seçiminde dikkat edilen unsurlar;

 1) Anti Bakteriyel

  2) Ses Geçirgenliği

  3)Terleme

  4) Koku

  5) Isı Yalıtımı

  1) Anti Bakteriyel Özellik

 Bu özellikle cami halıları ter, koku, çabuk temizlenmeyi içerir. Bu yüzden cami halısı seçiminde toz ve çeşitli sebeplerden oluşan kirlenmeleri önleyeceği için bu özellikler önemlidir. Ucuza satılan bakteriyel halılarda bu özellik bulunmamaktadır. Bu halılar çeşitli sertifikalara sahiptir.

 2) Ses Geçirgenliği

 Camiler fazla geniş olduğu için ses geçirgenliği oldukça düşük seviyededir. Bu yüzden cami halısı yün halılar tercih edilerek bu geçirgenlik artırılacaktır.

 3) Terleme

 Kaliteli bir cami halısında bu özellikle mutlaka bulunmalıdır. İbadet yapılırken ayaklarımızla temazs eden halı terleme yapmamalıdır. Hava alıp standart akışı sağlamalıdır.

 4) Koku

 Her gün yüzlerce insana ev sahipliği yapan camilerde koku önleme oldukça önemlidir. Kalite unsuru düşük olan cami halıları bu isteğimizi gerçekleştiremeyecektir. Bu yüzden kokuyu hapsedici özelliğe sahip olan  saflı yün cami halısı tercih edilmelidir.

 5) Isı Yalıtımı

 Camilerimizin geniş kapasitesi kışın ısınmayı oldukça zor hale getirebilir. Bu yüzden camilerde halı ısıtma teknikleri yer alır. Isıyı hapseden bu halılar oldukça sıcak bir ortam sağlayacaktır.

 Cami halısı modelinde en çok tercih edilen modellerden bir tanesi olan saflı yün cami halısı saf desenlere sahip olan şeritler halinde olan ve doğal yünden üretilmiş olan bu halı ibadet eden misafirlere oldukça kolaylık sağlamaktadır. Bu yüzden cami halısı seçiminde saflı yün cami halısı rahatlıkla tercih edilebilir.

 

Cami Halısı, cami halısı ankara, cami halı fiyatları, Seccadeli Cami Halısı fiyatları, Cami Halı Modelleri, akrilik cami halısı, saflı yün halısı, ucuz cami halısı için tıkla…